جایی برای پاسداری از اندیشه
حاشیه / مهرماه 1394
جمعه 3 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 21:30 | نوشته ‌شده به دست علی‌رضا آقااحمدی | ( 2 نظر )

1. زخم؛ پدیده ای که با دو تا ویژگی شناخته می شه. یکی این که تو لحظه ی اتفاق دردناکه. دیگری هم این که به مرور زمان دردش تسکین پیدا می کنه. نکته جالب اینه که زخم ها هم می تونن جسمی باشن و هم روحی. یادمون باشه نذاریم زخم بدون درمان، به سمت کم درد شدن بره. چون زخم بی درمان، هرلحظه آماده ی سر باز کردن و تحمیل درد به آدمه.


2. جمله ای خوندم از کتاب چشمه ی روشن که برام جالب بود. می گفت: " این که آدمیان از درس های تاریخ خیلی چیز فرا نمی گیرند مهم تر از درس هایی است که تاریخ باید به ما بیاموزد " .


3. بی تو نه زندگی خوشم، بی تو نه مردگی خوشم / سر ز غم تو چون کشم؟! بی تو به سر نمی شود                    مولانا


4. درباره ی دو موضوع جنجالی این روزها خیلی کوتاه نظرمو عرض می کنم. موضوع اول ماجرای حج و منا و فاجعه ی انسانی. بسه هی مرثیه سرودن، عزاداری کردن، محکوم نمودن و ستاد ویژه تشکیل دادن! واس یه بار هم که شده تحریم حج و لاغیر. بدون هیچ کار اضافه ای.

موضوع دوم هم استندآپ کمدی هایی که پاشون به چشمامون باز شده! به شخصه از طناز شیک و فاخری مثل سجاد افشاریان استقبال می کنم تا " خنداننده " ی صرفی به اسم مهران غفوریان.من  شادی ذهنی رو به شادی صورتی ترجیح میدم.


5. مردم میگن اگه کسی رو دوس داری یه مدت بذارش کنار و بهش اجازه رفتن بده؛ اگه واقعا دوستت داشته باشه می مونه باهات. اما همین مردم از اون طرف می گن اگه کسی رو دوس داری هیچوقت نذار تنها بمونه و بدون تو زندگی کردن رو یاد بگیره. مردم چیزای زیادی می گن، مخصوصا تو " فضاهای مجازی رها " که به سرعت جمله ها کلیشه میشن و تکرار. بیاید زندگی مونو براساس این جمله های قالب گیری شده پیش نبریم. خودمون با فکر خودمون اطلاعات رو تجزیه و تحلیل کنیم و مسیر زندگی مون رو بسازیم. به قول مرحوم شریعتی زندگی کتابیه که اگه خودت ننویسیش، دست های زیادی منتظرن تا برات بنویسنش.


6. والیبال مون که تو سال های اخیر پدیده ی جهانی بود، امسال نتیجه نگرفت. برای یک بار هم که شده قضاوت نکنیم. صبر کنیم و زمان بدیم تا داده هامون تکمیل بشه، بعد از اون کارشناسی کنیم.


7. تاج گذاری پادشاه فصل ها، پاییز، و سرخ شدن گونه های انارهای ترش و شیرین زندگی رو تبریک میگم.


8. درکنارت تازه فهمیدم چرا در نیمه شب / رهروی در جاده هموار خوابش می برد

دوستت دارم که آمد بر زبان خوابم گرفت / متهم اغلب پس از اقرار خوابش می برد                               اصغر عظیمی مهر

چاپ این مطلب: کلیک کنید

 
تقویم
اسفند 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
آمار
بازدیدکنندگان : 48769